Зміївський ліцей №1 ім. З. К. Слюсаренка
Зміївський ліцей №1 ім. З. К. Слюсаренка
П`ятниця, 28.4.2017, 00:00:00 Новини сайту Новини сайту Статьи в Академии Гугл You Tube

МУЗЕЙНИЙ КОМПЛЕКС У СОЦМЕРЕЖАХ
Сторінка музейного комплексу у Фейсбуці
Сторінка музейного комплексу Гугл плюс
Сторінка музейного комплексу ВКонтакті
ПЕРЕКЛАД (TRANSLATOR)
ПОШУК
КАЛЕНДАР
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
НАШЕ ОПИТУВАННЯ
Яка діяльність музейного комплексу була б Вам найбільш цікава?
Всього відповідей: 2
НАШІ ПАРТНЕРИ
Сайт Дарії Беднер
НПП «Гомольшанські ліси» Зміївське наукове краєзнавче товариство
Історія Зміївського краю Змієві гори
Центр краєзнавства імені академіка П.Т.Тронька Історичний факультет ХНПУ ім. Г. С. Сковороди
Відділ освіти Зміївської районної державної адміністрації Музейний комплекс Зіївського ліцею №1 ім. З. К. Слюсаренка
Электронный научный журнал «Змиевское краеведение» (Electronic scientific journal «Zmiev Local Lore») Факультет геології, географії, рекреації і туризму
БЕЗПЕКА САЙТУ
Adguard McAfee Secure
Результаты антивирусного сканирования Monitored by: InternetSeer - Web Site Monitoring
СТАТИСТИКА
Map
Яндекс.Метрика
lycei1museum.at.ua Alexa/PR Индекс цитирования
Траст. Анализ сайта lycei1museum.at.ua Счетчик PR-CY.Rank
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

АВТОРСЬКІ ПРАВА

Усі права захищено. Посилання на цей сайт при копіюванні матеріалів обов'язкове.

Protected by Copyscape

Статті та інші матеріали, викладені на цьому сайті доступні за ліцензією «Із Зазначенням Авторства - Некомерційна» (CC BY-NC).

ГЕОРГІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ ЄРЬОМІН (1917–2003)

 

Георгій Георгійович Єрьомін народився 27 січня 1917 року в місті Купянську Харківської області в сімї службовців: його мати була телефоністкою, а батько – технік зв’язку Куп’янського вузла.

У 1931 році закінчив 8 класів Зміївської школи № 1, далі продовжив своє навчання в художньому технікумі міста Харкова, після закінчення якого працюв (1934–1936 рр.) учителем малювання і географії Зміївської 7-річної школи №1. Наступні 4 роки життя Георгій присвятив навчанню у Херсонському технікумі. У період 1940–1942 рр. – курсант Саратовского танкового училища.

Війна внесла свої корективи у долі багатьох громадян нашої країни. Не був виключення і Георгій Георгійович Єрьомін, у 1942–1946 рр. він служив на посаді командира механізованої розвідувальної роти розвідувального відділення штабу 1-го Прибалтійського фронту, брав участь в операціях на Сталінградському, 1-му Прибалтійськом і 2-му Далекосхідному фронтах. Всю війну він був там, де найважче. Травень1945 року. Перемога! Закінчилася Велика Вітчизняна війна. Але вона не закінчилася для старшого лейтенанта Єрьоміна. Радянське командування направило його на схід. Воєнні дії в напрямку Харбіна відзначалися особливою наполегливістю японців. Але Радянська армія перемогла ворога. За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни, Георгія Георгійовича нагороджено двома орденами Вітчизняної війни 2-го ступеня, медалями «За оборону Сталінграда», «За взяття Кенігсберга», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років», «За перемогу над Японією» та іншими.

 

 

1946 року був комісований як інвалід війні.

У 1953–1977 рр. працював учителем Зміївської школи № 1. Разом з тим, у 1956 вступив в Харківський державний університет на факультет географії, який закінчив в 1962 році, отримавши спеціальність економіст-географ, географ.

Г. Г. Єрьомін був ентузіастом своєї справи. Він доклав багато сил і старань, щоб створити найсприятливіші умови для навчання географії. Власними силами виготовив оригінальні наочні посібники, обладнав чудовий кабінет географії.

Географія – захоплюючий предмет. Такої думки дотримувалися всі учні Зміївської середньої школи № 1, у яких викладав Георгій Георгійович, бо сам вчитель закоханий в науку, який присвятив життя, цю любов прищеплював й школярам. Найчастіше Єрьоміна можна було зустріти в його «святая святих» – у кабінеті географії. Вже з першого погляду видно – тут справу поставлено серйозно. Численні карти Зміївщини, Харківської області, України, карти опадів, економічні, народного господарства, середньої температури, макети – плоди творчості керівника кабінету і його учнів. Географічний кабінет у Зміївській середній школі № 1 схожий на лабораторію вченого-дослідника. У ньому було розміщено понад 250 різних стендів.

Георгій Георгійович був активним членом товариства «Знання». На обласному конкурсі лекторів по виготовленню наочних посібників одержав першу премію. Неодноразово брав участь на районних, обласних та республіканських виставках і конкурсах. Його стенд «Українська Радянська Соціалістична Республіка» одержав першу премію на республіканському конкурсі-огляді і був запланований до видання.

За самовіддану учительську працю Георгія Георгійовича було нагороджено знаком: «Відмінник народної освіти СРСР», а також званням «Ветеран праці».

Незважаючи на свою вчительську діяльність, Георгій Георгійович постійно друкував у районній, обласній та загальносоюзній пресі статті про нову методику навчання, виготовлення наочності, історію Змієва. Серед творчого доробку є й спогади про воєнні дії 1941–1945 рр.

2003 року Георгія Георгійовича не стало. За його плечима було складне, героїчне життя – приклад для молодого покоління, приклад служіння Батьківщині. Тому 2015 року Зміївським науковим краєзнавчим товариством засновано медаль Георгія Георгійовича Єрьоміна, якою нагороджуються учителі географії та краєзнавці, що гідно продовжують справу нашого земляка.

 

© Інна Ігнатьєва, 14.12.2016

гурток «Юні краєзнавці» Зміївського ліцею №1 імені З.К.Слюсаренка

Valid RSS
Validation HTML
Все права защищены
Все права защищены