2021-07-27, 23:57

Триває систематизація фондів архівного відділу,  утвореного 2008 р. За довгі роки існування музею у його фондах накопичилося багато документальних матеріалів, які становлять велику цінність для локальної та регіональної історії і потребують особливих умов зберігання. Світлини початку ХХ ст., автобіографії та особисті документи учасників революцій 1917 р., Громадянської та Великої Вітчизняної війн, рукописи з історії краю, окремих промислових підприємств та сільського господарства і багато інших історичних джерел зберігаються у відділі. На їх основі учні ліцею та учителі проводять науково-дослідницьку роботу, результати якої публікують у друкованих та електронних працях. Досліджують фонди архівного відділу науковці історичних факультетів Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна і Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди.

2021-07-27, 23:46

Протягом 2020–2021 навчального року працівниками музейного комплексу здійснювалося оновлення експозиції історико-краєзнавчого відділу. Зокрема, значно поповнилися колекція археологічних предметів (щиро вдячні Харківському історичному музею). Завдяки збільшенню фотографічних фондів створено експозицію «Зміївський повіт у часи Першої світової війни».

Історична довідка. Історико-краєзнавчий відділ почав формуватися 1966 р. При формуванні музейного комплексу до цього відділу були включені експонати етнографічного куточка, музею хліба, а також музею бойової та трудової слави. На сьогоднішній день у залі історико-краєзнавчого відділу представлені наступні експозиції: «Археологічна спадщина Зміївщини», «Козацькі часи», «Імперський період», «Радянська Зміївщина», «Видатні земляки», «Герої Радянського Союзу – уродженці Зміївщини», «Партизанський рух на Зміївщині», «Велика Вітчизняна війна 1941–1945 рр.», «Етнографія рідного краю», «Українська хата».

2021-07-27, 18:30

Влітку 2021 року проведено ремонт приміщення відділу художнього мистецтва, на базі якого створено навчальний кабінет. Новими експонатами нашої галереї стали картини, подаровані Т. В. Доценко та О. В. Бондаренко.

Історична довідка. Художній відділ було створено 2011 р. на базі картинної галереї, заснованої у 2000 р. завдяки сприянню та меценатській допомозі батьківського комітету 11-А класу та творчо-виробничого підприємства «Зміїв-дизайн» і особисто його очільника художника декоративного мистецтва Сергія Івановича Майбороди. Картини останнього стали основою експозиції відділу. С. І. Майборода подарував Зміївській школі №1 тридцять п’ять картин (у тому числі власного пензля). На базі відділу проводяться щорічні зустрічі ліцеїстів з поетами, художниками та митцями Зміївського району.

2020-12-01, 12:30

8 листопада Зміївський ліцей №1 відсвяткував своє 149-річчя. Класні колективи, які перемогли у конкурсі на краще відеопривітання ліцею у соцмережах були нагороджені поїздкою до музею «Усадьба А. М. Иваницкого».

Усадьба А. М. Иваницкого

10-А під час екскурсії

Названа музейна установа розташована на Біостанції ХНУ ім. В. Н. Каразіна у колишньому будинку фотохудожника О. М. Іваницького. Крім традиційних експозицій програма передбачає:

1. Экскурсия по музею.
  2. Лекция о древней истории, эпохе киммирийцев, скифов, греков, сарматов, носителей черняховской культуры, алан, славян, хазар, половцев и Киевской Руси, дореволюционной России.
  3. Экскурсия по Биостанции.
  4. Каша и чай.

ДОПОЛНЕНИЕ:

• написание каллиграфическим почерком стихотворения на старинной бумаге пером; русская дореформенная орфографія;
  • работа с прялкой;
  • работа старинным рубелем;
  • работа старинным утюгом на углях;
  • стрельба из лука древними наконечниками (которые будут подготовлены специально для стрельбы в безопасном месте);
  • рубка шашкой по глиняному манекену;
  • фото сессии в дореволюционном одеянии, из старинного фотоаппарата;
  • экскурсия по историческим местам по нашей местности.

Вручение грамот на старинной бумаге с восковой печатью за лучшее знание истории и реликвий, за рассказ стихотворения Тараса Григорьевича Шевченко, Леси Украинки, Пушкина, Лермонтова, Есенина, и так далее.

Написанное пером и чернилами стихотворение на старинной бумаге (с восковой печатью), будет оставлено.

2020-06-23, 21:45

Зі зняттям карантинних обмежень та відновленням регулярного транспортного сполучення з Харковом музейний комплекс нарешті отримав подарунок від Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» – «Спасибо, солдаты, за год 41-й, за год 45-й».

Книгу підготовано студентами, школярами, викладачами й співробітниками Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія».  Вона складається з чотирьох, різних за обсягом розділів, кожний із яких спрямовано на затвердження у свідомості людей різних поколінь єдності особистої та історичної пам’яті про події Великої Вітчизняної війни. Тут зібрано есе, присвячені рідним і близьким, які пройшли горнило Другої світової, спогади дітей війни про воєнне лихоліття й перші повоєнні роки (це найменший за обсягом розділ, оскільки час спливає невблаганно); подано документи й матеріали, зібрані за 2015—2019 роки пошуковим загоном ХГУ «НУА», а також докладні відомості про Алею Пам’яті, відкриту біля входу в НУА 2010 року на честь 65-річчя Перемоги.

Книга буде цікавою не лише студентам і школярам, але й їхнім батькам, учителям, ветеранам війни й праці, усім, кому важливо знати й розуміти ставлення сучасної молоді до своєї історії, до свого родового коріння, до пам’яті про своїх героїчних предків.

Обкладинка

Межерицький