2016-02-02, 02:25

30 січня 2016 року відзначає свій ювілей радник музейного комплексу Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка Неоніла Миколаївна Комишанченко.

Протягом багатьох років Неоніла Миколаївна керувала навчальним закладом, а після виходу на заслужений відпочинок взяла на себе завідування його музеєм.

За свою сумлінну працю Н. М. Комишанченко нагороджена медаллю 100-річчя з дня народження В. І. Леніна, стала переможцем у номінації «Кращий учитель» Фонду Джорджа Сороса. Має звання «Відмінник освіти України».

Щиро вітаємо ювілярку. Бажаємо міцного здоров'я та довгих літ плідної праці.

Колектив музейного комплексу

2015-12-20, 01:24

У другій половині грудня 2015 року у видавництві «Русская правда» (Москва, Росія) побачила світ книга Ю. О. Коловрата-Бутенка «Язычество восточных славян I–XI веков (По материалам Верхнего Подонцовья)».

Видання наукове. Рецензенти:

С. М. Куделко, кандидат історичних наук, професор ХНУ імені В. Н. Каразіна, директор Центра краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька, член-кореспондент Петровської академії наук та мистецтв, заслужений працівник культури України;

П. І. Кутєнков, кандидат культурології, доцент Смольного інституту Російської академії освіти.

Анотація:

Книга посвящена восточнославянскому язычеству, реконструированному на основе исторических источников с территории Верхнего Подонцовья (Змиевского края Слободской Украины). Особое внимание уделено уникальным археологическим памятникам региона: сакральным погребениям животных и единственному из известных на сегодняшний день святилищу племени северян. На основе обширного фактического материала автор реконструирует основы мифологического мировосприятия, боговщину, основные ритуалы и празднества восточных славян I–XI вв. н. э.

Работа предназначена для историков, культурологов, этнографов, краеведов, работников музеев, преподавателей и студентов факультетов общественно-гуманитарного направления.

У Харкові придбати книгу можна:

1) книжковий магазин «Империя книг»

• 095-453-01-61 (Вікторія Борисівна);
  • 063-161-86-81;
  • 096-760-00-21.

2) книжковий базар «Райский уголок»: 2 ряд, 7 місце

• 050-171-68-23 (Сергій Миколайович).

Замовити книгу можна також у видавництві, на сайті інтернет-магазину «Славторг».

117556, Россия, Москва, а/я 40, Аратову А.М.
Телефоны: (495) 978-03-48, (499) 794-50-72, 8-901-517-03-48.
Факс: (499) 794-50-72
E-mail: info@ruspravda.orgruspravda@mail.ru

2015-12-18, 23:08

11 грудня 2015 делегація Зміївського наукового краєзнавчого товариства прийняла участь у ХХХІІІ Міжнародній краєзнавчий конференції молодих учених «Історія повсякденності у локальному вимірі». Товариство представляли Ю. О. Бутенко (президент Товариства, завідувач музейним комплексом Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка), співорганізатори конференції професор С. М. Куделко (голова Наглядової ради Товариства, ХНУ імені В. Н. Каразіна) та професор О. Л. Рябченко (почесний член Товариства, ХНУМГ імені О. М. Бекетова), завідуюча Первомайським відділом Товариства Н. О. Вус, яка зачитала доклад на тему «Повседневность тыла российской армии на примере Змиевского госпиталя».

Подробиці на сайті Зміївського наукового краєзнавчого товариства.

Матеріали конференції

Учасники конференції

2015-12-18, 22:50

На початку грудня відділ географичного краєзнавства та екології і гурток «Юні екологи» під керівництвом М. Г. Шматової відкрили виставку «Друге життя сміття». На ній представлені роботи учнів ліцею, зроблені з побутових відходів. Мета заходу - показати шляхи для вторинного використання ввідходів.

Детальніше про акцію повідомляє газета «Вісті Зміївщини»: Логвіна Т. Друге життя побутового сміття / Т. Логвіна // Вісті Зміївщини. – 2015. – 18 грудня. – С. 7.

2015-12-18, 22:07

25 листопада у рамках проведення заходу «Творча вітальня "Настрій українського народу у роботах місцевих аматорів"» Л. В. Діденко було підготовлено та проведено зустріч паралелей 5-х та 6-х класів з вишивальницею Галиною Яківною Бойченко.

« 1 2 ... 8 9 10 11 »