2018-02-08, 19:01

8 лютого святкує свій день народження начальник відділу історії навчального закладу та художнього відділу Діденко Людмила Василівна.

Поздоровляємо колегу з цим святом, бажаємо міцного здоров'я, життєвої наснаги, творчих успіхів у педагогічній та музейній діяльності!

В цей дорогий для серця день
Бажаєм квітів і пісень!
Від друзів щирих привітань,
Від зірок здійснення бажань!
Від сонця — світла і тепла,
Щоб доля щедрою була!
І не спинити часу лік,
Нехай щастить весь довгий вік!

Колектив музейного комплексу

З днем народження!

2018-01-11, 23:07

11 січня 2018 року музейний комплекс Зміївського ліцею №1 включено до проекту «Музеї Харківщини», який створений та підтримується співробітниками Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова, одного з найбільших музеїв України.

Наша сторінка у «Музеях Харківщини».

2017-11-12, 15:28

7 листопада 2017 року у Зміївському ліцеї №1 пройшла І шкільна конференція, присвячена 110-річчю з дня народження Захара Кароповича Слюсаренка. У заході прийняли участь учні 9–10-х класів, а також кандидат історичних наук доцент Харківського національного педагогічного університету імені С. Г. Сковороди Олена Василівна Дьякова. На конференції було зачитано доповіді:

«Молоді роки Захара Карповича Слюсаренка» (доповідач К. В. Деркач);

«Два подвиги» (доповідач В. О. Кононенко, підготовка та презентація – Є. В. Полях);

«Звання «Герой Союзу РСР» (доповідач О. В. Дьякова);

«Повоєнне життя Захара Карповича Слюсаренка» (доповідач І. О. Цимбаліста).

По закінченні заходу доповідачі отримали сертифікати учасникіа конференції.

Організатор заходу: музейний комплекс Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка.

Ведуча: Дарія Сергіївна Обозна.

В. О. Кононенко

Д. С. Обозна

Виконання гімну

К. В. Деркач

В. О. Кононенко

О. В. Дьякова

Ю. О. Бутенко

2017-10-05, 11:47

29 вересня 2017 року з народи Дня учителя працівники музейного комплексу отримали грамоти:

• Ю. О. Бутенко «за багаторічну сумлінну працю та змістовну креативну презентацію музейного комплексу Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка в інформаційному просторі»,
  • Л. В. Діденко «за багаторічну сумлінну працю та піднесення національно-патріотичного виховання в Зміївському ліцеї №1 імені З. К. Слюсаренка на якісно новий рівень».

2017-09-19, 23:50

Захар Карпович Слюсаренко народився 16 вересня 1907 року в м. Змієві в бідній селянській родині. Закінчив семирічку. Спочатку був робочим Мереф’янського скляного заводу. А згодом став військовим. Пройшов шлях від курсанта до командира з’єднання танкових військ.

У роки Великої Вітчизняної війни 1941–1945 танкісти, під командуванням З. К. Слюсаренка, мужньо захищали свою Батьківщину. Спочатку були бої під Москвою, потім під Ленінградом.

Починаючи з 1943 року З. К. Слюсаренко командує 168-ю, а потім 56-ю окремою танковою бригадою. Потім був Сандомирський плацдарм, бої на території Польщі. У квітні 1945 року 56-а гвардійська танкова бригада брала участь в боях під Берліном. За мужність і героїзм 23 вересня 1944 року З. К. Слюсаренку було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, а його солдати, старшини і офіцери були нагородженні орденами і медалями. Тринадцяти танкістам було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

31 травня 1945 року З. К. Слюсаренку було присвоєно звання двічі Героя Радянського Союзу. Після війни Захар Карпович Слюсаренко був заступником командувача Північної групи військ. У 1965 році він пішов у відставку. Помер 28 березня 1967 року.

У 1960 році у місті Змієві споруджено бронзовий бюст двічі Герою Радянського Союзу З.К. Слюсаренку.

13.05.1988 вийшла постанова №133 Ради Міністрів Української РСР «Про присвоєння імені двічі Героя Радянського Союзу З. К. Слюсаренка середній школі №1 м. Змієва», а зараз Зміївському ліцею №1.

Завантажити пам'ятку у форматі PDF.

« 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 11 12 »