Ткачова Лілія Олександрівна (1940–1994)

Ткачова Лілія Олександрівна народилася 21 серпня 1940 року у місті Кара-Кала Туркменьської РСР в сім'ї військовослужбовця.

Батько – Забродін Олександр Семенович, старший лейтенант прикордонних військ. Загинув в 1941 році. Мати – Забродіна Анастасія Герасимівна, робітниця.

В 1947 році вона пішла в начальну школу у Вовчанському районі. З п’ятого класу Лілія Олександрівна навчалася в місті Вовчанськ Харківської області у школі імені Чкалова, яку закінчила в 1954 році. Потім поступила У Вовчанське педучилище, яке згодом було переведено до міста Харкова. Закінчила вона педучилище в 1958 році, по закінченні була направлена Новосибірську область Старо-Баганенську начальну школу, в якій проробила 2 роки. 1960 року в зв’язку з хворобою матері, повернулась в Харківську область. Пішла працювати у Нижньо-Бішкінську школу вчителем начальних класів. В 1961 Лілія Олександрівна вступила до Харківського державного університету ім. О. М. Горького і в 1976 році закінчила повний курс названого університету за спеціальністю «історія». З 1962 по 1965 роки працювала вчителем начальних класів в Зміївській школі-інтернаті.

За цей час вона знайомиться зі своїм майбутнім чоловіком Ткачовим Михайлом Єгоровичем. Одружились вони 22 грудня 1963 року. В 1965 році чоловік Лілії Олександрівни після закінчення Харківсько-залізничного інституту отримує призначення в місто Апостолово Дніпропетровської області. Разом з дружиною відправляються по місту призначення.

З 1965 по 1968 роки Лілія Олександрівна працює в Апостолівській середній школі № 1 учителем історії. Через 3 роки сім’я Ткачових повертається до міста Змієва. З жовтня 1969 року по серпень 1971 року Лілія Олександрівна працювала вчителем історії в Краснополянській восьмирічній школі Зміївського району, а з 1971 року по 1982 рік – у Зміївській восьмирічній школі. Після закриття восьмирічної школи, переводиться учителем історії в середню школу № 1 м. Готвальда (Змієва).

Працюючи в середній школі № 1 м. Змієва, Лілія Олександрівна відповідала за роботу шкільного музею, проводила значну роботу по підготовці екскурсоводів та керувала пошуковою роботою.

За свою трудову діяльність Лілія Олександрівна Ткачова була нагороджена грамотами Обласного відділу народної освіти та обкому профспілок освіти, вищої школи та наукових установ.

 

ДЖЕРЕЛО

  1. Особова справа Ткачової Лілії Олександрівни // Архів Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка.

 

© Підопригора М. О., 27.12.2018