Головна » Архів матеріалів
2020-12-01, 12:30

8 листопада Зміївський ліцей №1 відсвяткував своє 149-річчя. Класні колективи, які перемогли у конкурсі на краще відеопривітання ліцею у соцмережах були нагороджені поїздкою до музею «Усадьба А. М. Иваницкого».

Усадьба А. М. Иваницкого

10-А під час екскурсії

Названа музейна установа розташована на Біостанції ХНУ ім. В. Н. Каразіна у колишньому будинку фотохудожника О. М. Іваницького. Крім традиційних експозицій програма передбачає:

 1. Экскурсия по музею.
 2. Лекция о древней истории, эпохе киммирийцев, скифов, греков, сарматов, носителей черняховской культуры, алан, славян, хазар, половцев и Киевской Руси, дореволюционной России.
 3. Экскурсия по Биостанции.
 4. Каша и чай.

ДОПОЛНЕНИЕ:

 • написание каллиграфическим почерком стихотворения на старинной бумаге пером; русская дореформенная орфографія;
 • работа с прялкой;
 • работа старинным рубелем;
 • работа старинным утюгом на углях;
 • стрельба из лука древними наконечниками (которые будут подготовлены специально для стрельбы в безопасном месте);
 • рубка шашкой по глиняному манекену;
 • фото сессии в дореволюционном одеянии, из старинного фотоаппарата;
 • экскурсия по историческим местам по нашей местности.

Вручение грамот на старинной бумаге с восковой печатью за лучшее знание истории и реликвий, за рассказ стихотворения Тараса Григорьевича Шевченко, Леси Украинки, Пушкина, Лермонтова, Есенина, и так далее.

Написанное пером и чернилами стихотворение на старинной бумаге (с восковой печатью), будет оставлено.


2020-06-23, 21:45

Зі зняттям карантинних обмежень та відновленням регулярного транспортного сполучення з Харковом музейний комплекс нарешті отримав подарунок від Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія» – «Спасибо, солдаты, за год 41-й, за год 45-й».

Книгу підготовано студентами, школярами, викладачами й співробітниками Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія».  Вона складається з чотирьох, різних за обсягом розділів, кожний із яких спрямовано на затвердження у свідомості людей різних поколінь єдності особистої та історичної пам’яті про події Великої Вітчизняної війни. Тут зібрано есе, присвячені рідним і близьким, які пройшли горнило Другої світової, спогади дітей війни про воєнне лихоліття й перші повоєнні роки (це найменший за обсягом розділ, оскільки час спливає невблаганно); подано документи й матеріали, зібрані за 2015—2019 роки пошуковим загоном ХГУ «НУА», а також докладні відомості про Алею Пам’яті, відкриту біля входу в НУА 2010 року на честь 65-річчя Перемоги. 

Книга буде цікавою не лише студентам і школярам, але й їхнім батькам, учителям, ветеранам війни й праці, усім, кому важливо знати й розуміти ставлення сучасної молоді до своєї історії, до свого родового коріння, до пам’яті про своїх героїчних предків.

Обкладинка

Межерицький


2020-03-19, 22:29

З 13 березня по 3 квітня 2020 року призупинено заняття в ліцеї та організовано дистанційне навчання на період карантину. Домашнє завдання для всіх класів з усіх предметів можна переглянути на сайті ліцею. Курси з історії України та всесвітньої історії (з шостих по одинадцяті класи включно) можно переглянути на сайті «История Змиевского края».

Нагадуємо, що на сайті музейного комплексу Ви можете ознайомитися з випускними світлинами і фотографіями учителів, які працювали (і тих, що працюють зараз), а також прочитати коротку історію Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка.


2020-01-11, 00:04

10 січня 2020 року учні Зміївського ліцею №1 ім. З. К. Слюсаренка відвідали музей «Artvillage» громадської організації «Регіональний музей етнографії Слобожанщини».

Нова музейна установа розташована у с. Артюхівка Зміївського району Харківської області. Головним завданням Регіонального музею етнографії Слобожанщини є збереження історичної спадщини, вивчення етнографії, культури та побуту населення Слобідської України.

«Artvillage» відноситься до категорії інтерактивних музеїв, де експонати працюють і кожен відвідувач може особисто доторкнутися до історичних артефактів.

Біля будівлі музею

Рис. 1. Біля будівлі музею

Частина етнографічної колекції

Рис. 2. Частина етнографічної колекції

Дмитро Ляшенко

Рис. 3. Дмитро Ляшенко проводить екскурсію

Ярослава Левицька

Рис. 4. Ярослава Левицька за фортепіано 1796 року виробництва


2019-09-23, 22:49

19 вересня 2019 року у Зміївському ліцеї №1 ім. З. К. Слюсаренка відбулася презентація колективної монографії «Історія Зміївського ліцею №1 ім. З. К. Слюсаренка: Короткий нарис», яка вийшла у видавництві «Мачулін». Над підготовкою цієї роботи працювали М. П. Швець, Л. І. Дударєва, Н. М. Комишанченко, Ю. О. Коловрат-Бутенко, Є. В. Полях, З. М. Тимченко, Н. В. Зоріна, Д. І. Беднер, К. О. Беспалько, К. А. Калітіна, Р. В. Нанака, М. О. Підопригора, Д. С. Обозна, І. Д. Ігнатьєва, А. В. Пилипенко, Д. О. Литвин, К. В. Анацька, С. В. Степаненко, Я. В. Левицька, А. М. Онопко, О. Є. Бібік, І. П. Заярний , О. В. Штана, О. А. Алексеєвцева, Т. Є. Логвіна.

Книга побачила світ завдяки меценатській допомозі Валерії Олегівни Мураєвої, Петра Володимировича Кучкова та колишнього учня навчального закладу, що побажав залишитись невідомим.

Більша частина тиражу була подарована бібліотекам та науковим установам Харкова та Зміївського району. Придбати книгу можна у Змієві (кіоск «Книжный мир») або замовити у ліцеї (063-80-82-936).


1 2 3 ... 10 11 »